ЕПС – сигуран ослонац за ефикасну инфраструктуру

Транспортни и енергетски сектор никада нису били ближе повезани него данас, а „Електропривредa Србије“ стреми ка томе да у будућности остане сигуран ослонац у развоју ефикасне инфраструктуре која ће омогућити ширу употребу електричних возила. Своју улогу у овом процесу видимо у обезбеђивању стабилних, поузданих и зеленијих извора енергије који покрећу ту инфраструктуру, јер су за развој е-мобилности кључна питања доступности енергије, флексибилности система, али и правовременог планирања – рекао је Радован Станић, помоћник генералног директора ЕПС за оперативне послове, на отварању осмог „Е-mobility“ форума који организује Национална асоцијација аутономних и електричних возила. 

Он је истакао да електрична мобилност зависи и од поуздане производње електричне енергије. Због тога ЕПС улаже у повећање удела производње из обновљивих извора енергије – ветра, сунца и хидро енергије и модернизацију постојећих капацитета. Станић је објаснио да ЕПС на тај начин унапређује заштиту животне средине и обезбеђује да енергија која покреће електрична возила буде стабилна, доступна и што одрживија. 

– За нас су од кључног значаја нови капацитети, попут соларне и ветроелектране у Костолцу, производних капацитета снаге 76 мегавата. Посебно бих истакао наше стратешке инвестиционе пројекте као што су реверзибилна ХЕ „Бистрица“ и соларне електране снаге једног гигавата са батеријским складиштима. Ови нови, зелени мегавати подржаће не само стабилно снабдевање, већ и ојачати сигурност, повећати флексибилност и удео ОИЕ у енергетском миксу – објаснио је помоћник генералног директора ЕПС.

Извор: https://www.eps.rs/cir/vesti/Pages/%D0%95-mobility-forum.aspx

Share on Google+Share on FacebookTweet about this on Twitter
error: Садржај је заштићен !!