У суботу 20. јуна на платоу испред Спортске хале у Kостолцу свечано је отворена традиционална манифестација „Kостолачко лето“, која ће током наредних месеци грађанима понудити богат културно-уметнички, забавни и спортски програм за све генерације.

Манифестација је отворена концертом Kултурно-уметничког друштва „Kостолац“ под слоганом „Од вечерас ништа на Ш(кола)“, чиме је симболично обележен почетак летњег распуста.
Бројна публика уживала је у разноврсном програму испуњеном народним играма, песмом и раскошним традиционалним ношњама по којима је KУД „Kостолац“ препознатљив. На сцени су се смењивали извођачи различитих узраста, потврђујући дугогодишњу посвећеност друштва очувању културне баштине и народног стваралаштва.
Посебан допринос вечерашњем програму дали су и гости из KУД-а „Света Петка“ из Петке, који су својим наступом представили богатство фолклорне традиције и одушевили присутне.
Манифестацију организује Центар за културу „Kостолац“ у сарадњи са KУД-ом „Kостолац“, уз подршку Градске општине Kостолац.

Током трајања „Kостолачког лета“ грађане очекују бројни концерти, изложбе, позоришне представе, радионице, спортски садржаји и традиционалне манифестације, чиме ће културни живот Kостолца и околних насеља бити додатно обогаћен.
Вечерашњим програмом званично је почело још једно „Kостолачко лето“, које ће и ове године окупити велики број учесника и посетилаца, потврђујући статус једне од најзначајнијих летњих манифестација у овом крају.
