Petar Vefić ponos Srbije i Gradske opštine Kostolac

U utorak 31.maja 2016 godine u prostorijama Gradske opštine Kostolac priređen je svečani prijem za Petra Vefića koji osvojio  je 9. mesto na Evropskom  prvenstvu  u sportskoj gimnastici u Bernu u Švajcarskoj.

IMG_20160531_140532

Predsednik Gradske opštine Kostolac Ivan Savić je tom prilikom Petru Vefiću uručio plaketu i čestitao mu na velikom uspehu koji je postigao.

IMG_20160531_133437

Petar Vefić je prvog dana kvalifikacija kada je učestvovalo 150 takmičara zauzeo 17 mesto i sa tim plasmanom  izborio status učesnika višebojskog finala . U  višebojskom  finalu osvojio je 9. mesto.Reprezentacija Srbije osvojila je ekipno 13. mesto od 36 zemalja i to je do sada najbolji plasman u gimnastici -izjavio je trener Duja Marović .

17-godišnji gimnastičar učenik je Tehničke škole „Nikola Tesla čiji profesori imaju razumevanja kako za treninge tako i za takmičenja .Petar se bavi gimnastikom od svoje 5 – godine, trenira šest dana u nedelji  i osvajač je brojnih pehara i medalja .