У Костолцу одржано oкружно такмичење у гимнастици

У Националном гимнастичком центру у Костолцу у суботу, 02.03.2019.године, одржано је  oкружно такмичење у спортској гимнастици.  Такмичили су се дечаци и девојчице из неколико школа, а најбројнији су били ученици Основне школе „Јован Цвијић” из Костолца, који су узели учешће у свим селекцијама.

Координатор за Браничевски округ у Савезу за школски спорт Србије Драган Ћирићпроффиз. културе изјавио је за „Радио Стил” да је такмичење протекло у коректом надметању и да су победници стекли право учешћа на међуокружном такмичењу које ће се одржати 17. марта у Костолцу.

Гимнастичари из Основне школе „Јован Цвијић”постигли су одличне резултате. Најмлађи пиинири су и екипно освојили 1. место. Јован Тодоровић и Јован Црносељански су и појединачно освојили 1. место.

За прво екипно место изборили су се и млађи пионири. Они су и појединачно заузели прва три места: Душан Тодоровић 1. место; Матеја Кошарић 2. место и Лука Пешић 3. место. И старијим пионирима припало је екипно 1. место, а појединачни пласман је следећи: Иван Вукославовић -2. место, Лука Реџовић – 3. место.

Најмлађе пионирке, гимнастичарке од 1. до 4. разреда освојиле су екипно прво место. У појединачној категорији Лана Тодоровић је прва, а Миња Ђаловић је трећа. У категорији млађих пионирки 1. место освојила је Миљана Стојановић, а 2. место Ања Живановић. Старије пионирке биле су неприкосновене у својој категорији и заузеле екипно 1. место. На првој позицији нашле су се Ива Црносељански и Љубица Тодоровић. За друго место се изборила Ива Крстаноска.

За такмичење се је пријавило 7 женских и 5 мушке екипе уз учешће 22 дечака и 38 девојчица.